SPRZĘT SPECJALISTYCZNY DLA SŁUŻB MUNDUROWYCH I RATUNKOWYCH

SPRZĘT SPECJALISTYCZNY
SPRZĘT SZTURMOWY
SPRZĘT OCHRONNY

Drabiny szturmowe Little Giant

Cechy drabiny szturmowej Little Giant
10101T
10102T
10102T rozsunięta
10103T
10126T
Little Giant - specyfikacja
Opis

Drabiny taktyczne skonstruowane przez Little Giant, są jedynymi profesjonalnymi drabinami stworzonymi i dopasowanymi do specyficznych działań jednostek specjalnych policji, oddziałów antyterrorystycznych, czy oddziałów szturmowych. Są wykorzystywane w działaniach specjalnych, w zdobywaniu górnych partii obiektów podczas wejść oddziałów ratunkowych, w sytuacji zagrożenia, zamachów, napadów, czy w operacjach szturmowania budynków przez okna, ogrodzenia, mury lub dachy budynków.
Uniwersalne, wysokiej jakości drabiny Little Giant dedykowane do intensywnej eksploatacji są wytrzymałe, a jednocześnie lekkie, co znacznie ułatwia ich szybkie przenoszenie z miejsca na miejsce. Do konstrukcji drabin wykorzystuje się ultralekkie, wytrzymałe aluminium lotnicze, którego wytrzymałość wynosi 136 kg.
Drabiny Little Giant spełniają wysokie standardy bezpieczeństwa OSHA (Occupational Safety and Health Administration) i ANSI (American National Standards Institute), gdzie zostały sklasyfikowane jako wytrzymałe w najwyższym stopniu, w kategorii drabin przemysłowych.
Drabiny szturmowe Little Giant wyposażone w teleskopowo rozsuwane podłużnice, zawiasy, haczyki spinające - tworzące system zabezpieczeń i regulacji. Mogą być rozstawione w kilkunastu konfiguracjach (od 16 do 43, w zależności od modelu), tak aby dopasować ustawienie do potrzeb oddziałów szturmowych w trakcie interwencji.
Powierzchnia drabiny pokryta jest czarną matową powłoką antyrefleksyjną, co ma wpływ na bezpieczeństwo działań prowadzonych pod osłoną nocy i w słabo doświetlonych przestrzeniach.

Cechy drabiny szturmowej Little Giant
• Specjalistyczna lekka i sztywna drabina teleskopowa / przegubowa
• Opcjonalnie: drabina dwustronna wolnostojąca, rozstawna, przystawna
• Profesjonalna drabina dostowana do użycia w każdej sytuacji kryzowej, dzięki możliwości szybkiego rozłożenia w kilkludziesięciu różnych konfiguracjach; w każdej pozycji drabina jest stuprocentowo stabilna
• Prosty w obsłudze mechanizm usprawnia szybkie rozłożenie drabiny
• Gumowe zakończenia nóg gwarantują maksymalnie ciche rozstawienie drabiny
• Stłumiony połysk - matowa czarna anodowane powłoka eliminuje odbicie światła, spełnia rolę kamuflażu w warunkach nocnych, zmniejszając niebezpieczeństwo wykrycia podczas interwencji
• Sklasyfikowana jako superwytrzymała (zgodnie ze standardami ANSI: Typ Ia –136kg)
• Zapewnia bezpieczeństwo podczas szturmowania budynków, pokonywania ogrodzeń, wejścia przez okno, przez ogrodzenie czy mur
• Uniwersalne zastosowanie – drabina sprawdzi się w każdej sytuacji szturmowej